Nesmrtelnost

4. ledna 2018 v 21:23 | Cookie
Nesmrtelnost. Člověk vždy toužil odhalit tajemství věčného mládí. Například kámen mudrců, sen každého alchymisty, zaměstnával mysl mnoha lidem. Je však věčný život darem nebo spíše prokletím? A je něco takového vůbec možné?
Čistě teoreticky vzato, co když už nesmrtelní jsme? Co když něco, po čem lidstvo touží celá tisíciletí máme téměř na dosah nebo to dokonce již máme, aniž bychom o tom věděli? Nikdo neví, co se stane po smrti. Ani co to vlastně doopravdy znamená. Co když naše duše přetrvává věčně a žádný čas pro ni neexistuje? Třeba se člověk jen neustále snaží najít rozumná řešení. Nebo alespoň nějaká řešení.


Možná je náš vznik tak dokonalou událostí, že v sobě zkrátka nezahrnuje čas. Copak by se tohle všechno mohlo stát prostě jen tak? Zkrátka náhoda? Vždyť když se nad tím zamyslíte, vše je tak složité, ale dokonalé zároveň, až se nikomu nechce věřit, že je to jen náhoda. Co tím chci říct? Je poměrně pravděpodobné, že naše existence nemá žádný konec ani začátek.
Každopádně náš život nemusí být časově ohraničen, stejně jako časově ohraničen být může. Narodíme se a zemřeme. Třeba to doopravdy je takhle jednoduché. Kdo ví. Jedno je ale téměř jisté - nesmrtelnost, tak jak si ji představujeme, by byla spíše určitým druhem prokletí než-li darem. Člověka život omrzí. Nebude mít kam utéct, kam se schovat. Obloha ho omrzí. Být dobrý i špatný ho omrzí. Člověk to zkrátka a jednoduše nesnese.Mnoho otázek, málo odpovědí. Naše přesvědčení stojí na základě mnohdy nepodložených spekulacích. Podle mého názoru otázka nesmrtelnosti úzce souvisí s otázkou celého smyslu života. Ať tak či onak, tou nejdůležitější věcí je si život pořádně užít a neohlížet se na to, zda zde budeme věčně nebo jen krátkou chvíli. Protože ne nadarmo se říká, že nejméně se bojí smrti ti, jejichž život má nejvyšší cenu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Aurora Borealis | Web | 4. ledna 2018 v 21:48 | Reagovat

ta neexistuje svým způsobem

2 Loluo | Web | 1. února 2018 v 18:01 | Reagovat

Já, jako věčný nihilista, věřím tomu, že naše existence nemá význam, a proto ho všichni tak zarputile hledají.
A nebo tomu, že objevit nesmrtelnost je svým způsobem cíl civilizace, ke kterému až (jestli) dospěje, přestane existovat.
Let's be affs! (duch sabina se vrátil)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama